fbpx

Jakie poduszki najlepiej sprawdzą się do spania?

komentarze Brak komentarzy

Sen jest jedną z podstawowych potrzeb fizjologicznych człowieka, na którą przeznacza się prawie ⅓ swojego życia. Bez niego przestajemy normalnie funkcjonować, dlatego też tak istotne jest zadbanie o jego wysoką jakość, a także odpowiednią długość. Zakłada się, że dorośli potrzebują około 6-8 godzin snu dziennie.

Na dobry sen wpływa bez wątpienia:
– wygodne łóżko – niezmiernie ważny jest w tym wypadku odpowiedni dobór materaca (musi być on dopasowany do wagi, a także wzrostu),
– światło – ma ono wpływ na wydzielanie się melatoniny przez szyszynkę,
– zasada telefon, laptop czy też tablet „idą spać przed nami” – przed snem należy ograniczyć korzystanie z tych właśnie urządzeń, ponieważ emitują one niebieskie światło, które hamuje wydzielanie się melatoniny (hormonu odpowiadającego za kontrolę cyklu snu i czuwania).

Istotne jest również:
– opracowanie własnego rytuału snu oraz trzymanie się go – powinniśmy codziennie wstawać, jak również kłaść się (wieczorem) w podobnych godzinach,
– otworzenie okna przed snem, a zatem przewietrzenie sypialni – 18°C to perfekcyjna temperatura do snu,
– niespożywanie posiłków przed snem, ponieważ wtedy nasz układ trawienny zostaje zmuszony do pracy w nocy,
– dobranie właściwej poduszki – bowiem źle wybrane modele mogą wiązać się z niewyspaniem, dyskomfortem, a także napięciem mięśni kręgosłupa.

Poduszka do snu – na jaki model postawić?

Już wiemy, że prawidłową higienę snu gwarantują nie tylko wygodny materac, łóżko bądź odpowiednie światło, ale także wysokiej jakości poduszka. Pomaga ona w osiągnięciu pełnego komfortu podczas spania. Pojawia się więc zagwozdka, na jaki jej model się zdecydować, aby jak najlepiej spełniał on swoje funkcje. Rewelacyjną opcją jest poduszka do spania z gryki (całkowicie wypełniona tym naturalnym surowcem). Działa antyalergicznie, dlatego też jest ona w szczególności dedykowana osobom cierpiącym na astmę bądź inne schorzenia dróg oddechowych. Należy podkreślić, że poduszka ta zapewnia prawidłowe podparcie dla głowy, a także odcinka szyjnego kręgosłupa. Regularne spanie na niej jest w stanie zniwelować wiele problemów, takich jak: chrapanie, poranne migreny lub nieznośne bóle kręgosłupa. Bez wątpienia jest to poduszka na bezsenność – bowiem umożliwia zapadnięcie w głęboki, a zarazem spokojny sen.

poduszki z łuską gryki

Poza tym poduszka z łuską gryczaną jest bardzo trwała, dlatego z powodzeniem posłuży na wiele miesięcy użytkowania, nie zmieniając przy tym swojego pierwotnego kształtu i nie tracąc prozdrowotnych właściwości. Dodatkowo świetnie odprowadza pot ze skóry – łuski wchłaniają wilgoć – dzięki czemu jest to odpowiednie rozwiązanie również podczas upałów (jak wiemy, lato tuż za pasem, dlatego już teraz warto zdecydować się na jej zakup).

A co z poszewkami?

Oprócz wypełnienia poduszek ogromną rolę odgrywają poszewki, mające bezpośredni kontakt z ciałem (one również wpływają na komfort snu oraz wyspanie się). W tym wypadku warto zdecydować się na te wykonane w 100% z naturalnych tkanin, np. lnu. Poszewki lniane posiadają właściwości termoregulujące, antyalergiczne, a w dodatku są niezwykle przyjemne i miękkie w dotyku – dzięki czemu wpływają na dobrą jakość snu. Poza tym cechują się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Poszewka lniana założona na poduszkę z wypełnieniem z gryki to połączenie, które nie tylko umożliwi głęboki oraz zdrowy odpoczynek, ale również perfekcyjnie prezentuje się pod kątem wizualnym.

Poduszka dla alergika – z łuską gryki – to jeden z podstawowych elementów wpływających na komfort, jakość oraz odpowiednią długość snu. Mogą na niej spać zarówno dzieci, dorośli, jak i osoby starsze – bowiem niweluje bóle kręgosłupa, a ponadto jest skuteczna w walce z bezsennością. Jeżeli chodzi o wybór odpowiedniej poszewki, to świetnie sprawdzi się m.in. ta lniana, która posiada delikatną, a także miękką strukturę, a w dodatku jest ekologiczna.

Zaśnij na lnianej poduszce z łuską gryki i wstań wypoczęty!

Dołącz do dyskusji