fbpx

Termofory – zastosowanie i właściwości

komentarze Brak komentarzy

Termofory znane były już naszym babciom, bowiem wkładano je do pościeli przed pójściem spać, aby zagrzać „chłodną” pierzynę. Co ciekawe – ich pierwowzorem była cegła obłożona płótnem. Jeszcze do niedawna kojarzyły się przede wszystkim z gumowymi, a także elastycznymi pojemnikami o kształcie przypominającym poduszkę – jednak aktualnie na rynku dostępne są również inne ich rodzaje m.in. te ekologiczne z pestkami wiśni. Jakościowy termofor umożliwia m.in. rozgrzanie przemarzniętego ciała. Poza tym, stanowi doskonałe rozwiązanie na długie, jesienne bądź zimowe wieczory, kiedy to oglądając film, przykryci miękkim kocykiem, pragniemy poczuć rozchodzące się po ciele ciepło czy też uśmierzyć ból.

Kiedy używać termoforu?

Niestety, ale w sezonie jesienno-zimowym, często wystawiani jesteśmy na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych; silnego wiatru, deszczu czy też śniegu, co oznacza, że znacznie łatwiej się przeziębić. Zastosowanie termoforu – działającego rozgrzewająco – to świetny wybór, w szczególności na początkowe symptomy świadczące o zarażeniu. Poza tym, wynalazek ten przynosi ulgę w bólu, bowiem wystarczy przyłożyć go do bolącego miejsca na ciele, aby choć na chwilę zminimalizować nieprzyjemne ukłucie czy też skurcz mięśniowy. Ponadto, ogrzewacz ten jest świetnym rozwiązaniem na dziecięce kolki, dlatego warto schować go do podręcznej torby z akcesoriami niemowlęcymi i zawsze mieć przy sobie, na wypadek wystąpienia ich u maleństwa. Jeszcze do niedawna popularne były termofory ukryte w pluszowej, niewielkiej zabawce, natomiast obecnie furorę robią poduszeczki wypełnione pestkami wiśni. Należy podkreślić, że wyróżniają się one również funkcją chłodzącą, która jest niezwykle przydatna w razie pojawienia się u dziecka gorączki. Poza tym, mogą pełnić rolę okładu przy niewielkich urazach. „Grzejki” te znakomicie dopasowują się do kształtu miejsca, w którym zostają zamieszczone – przykładowo termofor na plecy, z wkładem z pestek wiśni, doskonale przylgnie do ciała, nie osuwając się!

termofor z pestek wiśni

Dodatkowo, ogrzewacz ten świetnie sprawdzi się wszystkim kobietom cierpiącym na bolesne miesiączkowanie. Termofor na bóle menstruacyjne – przykładany w okolice brzucha – jest częstym wyborem wielu Pań, gdyż znacznie minimalizuje nieprzyjemne dolegliwości oraz znakomicie rozluźnia mięśnie. Oddaje on ciepło równomiernie, a zarazem powoli. Z drugiej strony, można go także wykorzystać jako okład chłodzący, w czasie trwania PMS-u.

Ponadto, termofor z pestek wiśni w bawełnianym pokrowcu stanowi naturalne oraz bezpieczne rozwiązanie, dlatego też mogą stosować go kobiety w ciąży, którym doskwierają różnego typu nieprzyjemne dolegliwości, takie jak: ból pleców, głowy lub obrzęk nóg (oczywiście jego użycie należy skonsultować z lekarzem prowadzącym).

Czym wyróżnia się termofor z pestek wiśni?

  • Można go podgrzać lub schłodzić według zaleceń producenta;
  • Zazwyczaj podgrzewa się go w piekarniku bądź w kuchence mikrofalowej;
  • To bezpieczniejsza alternatywa wobec tradycyjnych modeli, do których wlewa się wrzątek;
  • Stosuje się go przede wszystkim po to, aby uśmierzyć bóle mięśniowe, menstruacyjne, reumatyczne czy też kolki;
  • Ten niestandardowy wynalazek, oprócz funkcji rozgrzewającej ciało, potrafi również zamienić się w okład chłodzący (po zdjęciu zewnętrznej poszewki, wkład należy umieścić w foliowym woreczku i gotowe!).

Wybierając termofor, należy zwrócić uwagę na jedną z najpopularniejszych obecnie opcji, czyli bezpieczny, a także ekologiczny ogrzewacz wypełniony pestkami wiśni – które mają zdolność magazynowania oraz zatrzymywania ciepła. Gadżet ten zminimalizuje dolegliwości bólowe zarówno u niemowlęcia, jak i osoby dorosłej. Poza tym, posiada szeroki wachlarz innych zastosowań – wiśnie górą!

Dołącz do dyskusji